lis 14, 2016

Posted by in Oświetlenie | 0 Comments

Jak stworzyć oświetlenie w kuchni, jakie będzie w zgodzie z najnowszymi trendami?

Jak stworzyć oświetlenie w kuchni, jakie będzie w zgodzie z najnowszymi trendami?

Oświetlenie w kuchni pełni bardzo ważną funkcję. Powinno być nie tylko ozdobą, ale też mieć swoje praktyczne zastosowanie. Jak to zrobić, gdy jednocześnie chcemy urządzić kuchnię według najnowszych trendów?

Minimalizm również w kwestii oświetlenia

Obecne trendy podpowiadają, by kuchnie urządzać w klimacie minimalistycznym. Tak też powinniśmy podejść do kwestii oświetlenia. Jednak nie oznacza to wcale, że światła ma być mało. Wręcz przeciwnie, powinno być również ważną częścią całej aranżacji. Jednak same lampy nie powinny wybijać się ponad bardzo minimalistyczną linię szafek i wyspy. To właśnie te dwie strefy aranżacyjne powinny tworzyć spójną całość i doskonale ze sobą współgrać.

Salon i kuchnia, jako jedna całość

W związku z tym, że coraz częściej kuchnia jest łączona z salonem, to meble kuchenne już wcale nie przypominają tych typowo kuchennych, ale są bardziej w stylu salonowym. Tak jest, by umożliwić stworzenie aranżacji w bardzo spójnym, eleganckim stylu. Dlatego też oświetlenie powinno się w ten klimat wpasowywać. Powinno być wyważone, eleganckie i mieć podział na wiele stref. To pozwoli dopasować je do naszych aktualnych potrzeb i zgrać z klimatem pokoju gościnnego.

alfresco-1809841_960_720

Dyskretne oprawy i lampy

W naszej minimalistycznej kuchni jak największa ilość sprzętu agd, garnków i przyborów powinna być pochowana. Do tego służą właśnie duże i pojemne szafki, które zapełniają przestrzeń maksymalnie. Dlatego także w kwestii oświetlenia powinno się zamontować jak najwięcej dyskretnych lampek, jakie wmontowane są pod szafkami, albo w innych niewidocznych miejscach.

Już samo światło ma być ozdobą i pomocą przy pracy, ma odrywać rolę najważniejszą, a nie oprawy lamp. Oczywiście na środku nie powinno zabraknąć jednej, głównej lampy. Jednak na pewno powinna ona się wkomponowywać w styl mebli i całości aranżacji. Obecnie w kuchennym wystroju przeważają stonowane kolory, co również powinno się wziąć pod uwagę, gdy chodzi o zakup wiszącej lampy. Inne ciekawe informacje znajdziesz w tym miejscu.

Jak widać, kwestia oświetlenia nie powinna być omawiana w oderwaniu od najnowszych trendów w aranżacji kuchni. To, w jak harmonijny sposób zgramy ze sobą te dwie strefy, ma wpływ na efekt, jaki osiągniemy. Dlatego spójrzmy na naszą kuchnię, jako na całość, a przy okazji chęci osiągnięcia jak najlepszego efektu wizualnego, nie zapominajmy o praktycznej stronie całego przedsięwzięcia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *