maj 24, 2017

Posted by in Porady | 0 Comments

Jak umiejętnie łączyć ze firany, zasłony i rolety?

Jak umiejętnie łączyć ze firany, zasłony i rolety?

Chcesz aby aranżacja okienna w twoim domu była nie tylko atrakcyjna, ale również funkcjonalna? Nie wiesz, na które rozwiązanie się zdecydować – rolety, zasłony czy firany? Połącz je ze sobą i spraw, że okna w twoim domu będą kolejną ozdobą mieszkania i zyskaj w ten sposób większe poczucie prywatności. Oto kilka porad, dzięki którym umiejętnie połączysz ze sobą firany, zasłony oraz rolety.

Łączenie tych elementów wystroju to doskonała okazja do wnętrzarskich eksperymentów oraz popisania się wyczuciem stylu. Bo dobór poszczególnych elementów aranżacji okiennej jest przede wszystkim uzależniony od własnych upodobań oraz od stylistyki wnętrza.

Duet idealny

Połączenie zasłon i firan to klasyczne rozwiązanie, które można najczęściej spotkać w naszych domach. Fałdy materiału zapewniają możliwość sterowania światłem dziennym wpadającym do wnętrza oraz ograniczają widoczność pomieszczeń dla osób z zewnątrz. Ponadto materiał dodaje aranżacji przytulnego charakteru i wytłumia dźwięki. W tej parze to przede wszystkim zasłony pełnią rolę zaciemniającą, a firany jedynie zmiękczają światło, dzięki czemu zbyt intensywne promienie słoneczne nie drażnią wzroku.

Z reguły firany są wykonane z jasnego i delikatniejszego materiału niż zasłony, ponieważ przysłaniają one okno w ciągu dnia, dlatego nie mogą blokować dopływu światła. Jeśli chcesz dobrać idealną kompozycję okienną, wybierz tkaniny w uzupełniających się barwach, przy czym zasłony będą ciemniejsze. A więcej informacji o doborze dekoracji w aranżacji okiennej znajdziesz w artykule: Jak ciekawie udekorować okno?

Nowoczesna funkcjonalność

louver-930187_1280

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz popularniejszym rozwiązaniem jest łączenie rolet oraz zasłon. Dzięki temu istnieje możliwość całkowitego zasłonięcia okna, a także uzyskania w pomieszczeniu przytulnego wrażenia. Aby ten duet faktycznie się sprawdził, warto postawić na podobne tkaniny. Możesz wybrać np. roletę rzymską i zasłony wykonane z lnu – takie połączenie z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę.

Bardzo ciekawy efekt aranżacyjny można osiągnąć łącząc drewniane rolety np. z białymi lub kremowymi zasłonami wykonanymi ze zwiewnego materiału. Taki element dekoracyjny nada całej aranżacji śródziemnomorskiego klimatu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *