kw. 22, 2017

Posted by in Porady | 0 Comments

Łazienka w stylu vintage

Łazienka w stylu vintage

Vintage wraca do łask! Niektóre trendy w modzie są ponadczasowe i co rusz znajdują się na topie wnętrzarskich inspiracji. Tak jest właśnie w przypadku stylu vintage, który operuje starymi bądź stylizowanymi meblami, ciekawymi fakturami i materiałami. Jeśli chcesz zaaranżować piękną i unikalną łazienkę, styl vintage może być idealnym rozwiązaniem.

Niektórzy mogą kojarzyć vintage z babcinymi wnętrzami, pokrytymi szpetną kwiecistą tapetą o wypłowiałych kolorach i pełnymi mebli bez wyrazu. Nic bardziej mylnego. Vintage wprawdzie czerpie garściami z przeszłości wzornictwa, jednak wybiera z niego to co najlepsze! Klasyczne krzesła wg. Projektu Michaela Thoneta, kultowy fotel Józefa Chierowskiego czy szafki fornirowane i wykończone na wysoki połysk – oto co tak naprawdę oznacza vintage.

Drewno w łazience

bathroom-1982011_640

Klimat vintage można z pewnością osiągnąć stosując drewniane szafki w łazience. Chodzi tu jednak o szafki rodem z PRL-u, czyli meble w kolorze orzecha o błyszczącej powierzchni. Zamontowana na takiej szafce umywalka nablatowa będzie dopełnieniem stylizacji vintage. Jeśli ciekawi cię, jak się sprawdza drewno w łazience, zapoznaj się z artykułem pt. Jak wykorzystać drewno w łazience?

Stylizowane elementy

faucet-1529179_640

Jako, że diabeł tkwi w szczegółach, pełnie vintage osiągniesz jedynie dzięki dodatkom. Baterie umywalkowe, wannowe i prysznicowe w kolorze miedzi sprawdzą się w takiej roli znakomicie. Ponadto wolnostojąca wanna na nóżkach również pomoże stworzyć klimat dawnych lat. Dopełnieniem całości będą tablice i obrazki botaniczne, stylizowane na ilustracje ze starych zielników, a także druciane kosze, w których np. będziesz przechowywać ręczniki. Ciekawym pomysłem są także dozowniki na mydło i inne płyny, stylizowane na stare, apteczne butelki szklane w kolorze brązowym.

Płytki

Doskonałym tłem dla stylu vintage będą białe lub czarno-białe płytki podłogowe i ścienne. W przypadku tych pierwszych ich minimalistyczny wygląd doskonale podkreśli czarna fuga. Natomiast w przypadku biało-czarnych, tego typu płytki mogą mieć np. formę mozaiki lub szalenie modnych heksagonów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *