lis 8, 2016

Posted by in Lampy | 0 Comments

Odpowiednia lampa? Jak ją wybrać?

Odpowiednia lampa? Jak ją wybrać?

Może się wydawać, że wybór odpowiedniej lampy do domu, to bajecznie proste zadanie. Tak jednak nie jest, a to z tego powodu, że obecnie możemy przebierać w ofercie różnych modeli lamp, każda z nich ma swoje wady i zalety. Ogólnie jednak, jak szukamy lampy, pamiętajmy, że najważniejsze są nasze preferencje w tej kwestii, bo jak będziemy wiedzieć, czego poszukujemy, to zdecydowanie łatwiej nam będzie wybrać najlepszy model. Na co jednak zwracać uwagę? Jakie mamy rodzaje lamp?

Jak wybierać lampę?

Pierwsze co najważniejsze, to wybór kolorystyki lampy. Powinien nawiązywać do aranżacji pomieszczenia, w której się znajdzie. Na pewno nie można sugerować się lampami, jakie już wcześniej widzieliśmy, na przykład u znajomych, bo to droga donikąd. Kolejna ważna kwestia to kształt i styl. Jest to zależne od tego, jakie mamy inne elementy wykończenia w mieszkaniu, gdyż to one decydują o stylistyce pomieszczenia.

Oczywiście mówimy tu o takich elementach jak zasłony, ozdoby czy wreszcie kolor ścian. Kolejna ważna rzecz to miejsce, w którym zamierzamy umieścić lampę. To bardzo istotne, bo musimy wiedzieć, o jaki rodzaj lampy nam chodzi, a więc czy będzie to lampa pod sufitem zwisająca, czy stojąca.

theme-minimalism-minimalism-lamp-wall-78317

Rodzaje lamp – stołowe

No właśnie, jaki to będzie rodzaj lamp? Mamy wiele do wyboru. Lampy stołowe mają różne zastosowanie w każdym domu, które zależy do wielu wytycznych: kształtu, rozmiaru, klosza czy jasności żarówek danego modelu. Najczęściej takie lampy wykorzystuje się jako oświetlenie miejscowe, czyli do czytania czy pracy.

Lampy stojące

Lampy stojące są ostatnio bardzo popularne, bo służą do relaksu, jak i mogą być wykorzystywane do pracy. Mogą być wysokie na 1,5 metra, a ich podstawę tworzy najczęściej płaskie koło. Przedłużeniem jest wysoki drąg, który wykonany może być z metalu, drewna lub tworzywa sztucznego. Więcej informacji o lampach stojących znajdziesz w artykule Lampy stojące – jak dobrać do wnętrza industrialnego?

I wiszące

Lampy wiszące u sufitu, popularne żyrandole, spotkać można w każdym domu. Dają światło rozproszone, które jednak nie zawsze się sprawdza, na przykład kiepskie jest do czytania czy pisania. Jednak jest najlepsze, jak chcemy równomiernie oświetlić dane pomieszczenie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *