paź 28, 2016

Posted by in Lampy LED | 0 Comments

LED — najlepsze oświetlenie w naszym domu

LED — najlepsze oświetlenie w naszym domu

Technologia LED bardzo szybko podbiła rynek. Wiele osób nie wyobraża sobie już używania w domu tradycyjnych żarówek. Faktycznie użycie takiego oświetlenia ma sporo zalet. Co sprawia, że ten rodzaj oświetlenia jest tak lubiany?

Długa praca diod LED

Tradycyjne żarówki zawsze kojarzyły się z koniecznością częstej wymiany. Do tego różne spięcia również mogły powodować ich przepalenie. Trzeba było mieć zapas żarówek w domu, by mieć jakąś w pogotowiu, na wypadek jej przepalenia. Natomiast diody LED pracują średnio nawet dwadzieścia pięć razy dłużej. Do tego wcale nie gasną od razu, kiedy ich kres już dobiega końca, to po prostu powoli gasną. Dlatego możemy spodziewać się, że niedługo będzie konieczna ich wymiana. Trwałość diod przejawia się również w odporności na wstrząsy i uderzenia. Są tak skonstruowane, że nie mają żadnych szklanych ani też ruchomych części. Dlatego nie tak łatwo je uszkodzić.

server-90389_960_720

Oszczędność i wybór jasności światła

Oświetlenie LED jest bardzo energooszczędne. Praca jest bardzo efektywna. Gdy dodać do tego długi czas działania, to mamy bardzo ekonomiczne rozwiązanie, jeśli chodzi o wybór oświetlenia. Takie diody to spora oszczędność dla domowego budżetu. Na diody nie trzeba czekać, aż zaczną świecić na sto procent mocy. Zapalają się od razu i gasną od razu po naciśnięciu kontaktu. Dzięki temu również można je z powodzeniem używać ze ściemniaczami, którymi regulować można większą lub mniejszą jasność. Więcej ciekawych informacji znajdziesz w tym miejscu.

Ciekawa kolorystyka i jej wpływ na aranżacje

Technologia LED pozwala na osiągnięcie różnych kolorów światła. To daje duże możliwości, jeśli chodzi o kwestie dekoracyjne pomieszczeń. Można wymyślić ciekawą aranżację przy pomocy panelu LED w różnych kolorach. Już samo światło może być wspaniałą dekoracją domu. Coraz częściej diody takie występują wraz z sufitem podwieszanym. Obniża się na przykład środkową część sufitu, zostawiając wnęki po bokach, w jakie wmontowuje się diody. One same są niewidoczne, natomiast światło, jakie emitują, tworzy piękny efekt.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *