paź 5, 2016

Posted by in Porady | 0 Comments

Warto postawić na kabinę prysznicową. Zobacz dlaczego!

Warto postawić na kabinę prysznicową. Zobacz dlaczego!

W celu zachowania higieny naszego ciała kąpiemy się przynajmniej raz dziennie. W tym celu wykorzystujemy wannę lub prysznic. Dlaczego jednak zdecydowanie lepiej jest wybrać właśnie prysznic w przeciwieństwie do wanny?

Duża oszczędność

Kabina prysznicowa jest przede wszystkim oszczędnością. Jeżeli patrzymy na koszty i zużycia w naszym domu, to z łatwością zauważymy, że napełnienie średniej wielkości wanny to około 200-250 litrów wody. Porównując to do szybkiego prysznica, gdzie zużywamy ¼ z tej ilości mamy do czynienia już naprawdę dużymi dziennymi oszczędnościami. Nawet biorąc prysznic dwa razy dziennie, nie zużyjemy tak dużo wody, jak w przypadku wanny.

Dobre rozwiązanie do małych łazienek

Kabina prysznicowa jest idealnym rozwiązaniem do łazienek o małej powierzchni. Nie ma bowiem takiego pomieszczenia, w którym nie zmieściłby się najprostszy prysznic. Te najmniejsze potrzebują bowiem jedynie pół metra kwadratowego powierzchni. Dodatkowo możemy go umieścić w praktycznie dowolnym miejscu łazienki. Takich możliwości nie mamy już w przypadku wanny, na którą trzeba przeznaczyć dużo więcej miejsca. Więcej ciekawych informacji znajdziesz pod linkiem http://www.babskiswiat.com.pl/nowoczesne-kabiny-prysznicowe-minimalizm-funkcjonalnosc-przestrzen.html.

Prawdziwie wygodna

Kabina prysznicowa jest niezwykle wygodna dla osób starszych i chorych. Można zamontować lub wstawić do niej specjalny stołek z ochroną antypoślizgową. Dzięki temu kąpiel starszej osoby w taki sposób, z dodatkowym hydromasażem staje się niezwykle prosta i przyjemna. Dodatkowo płytki brodzik lub jego brak to już kolejna zaleta kabiny prysznicowej.

sponge-for-washing-1212614_960_720

Łatwa w utrzymaniu czystości

Kabina prysznicowa jest niezwykle łatwa w sprzątaniu. Ze względu na sposób, w jaki odbywa się kąpiel w kabinie prysznicowej, ta forma jest uważana za najbardziej higieniczną. Brud oraz pot, jaki jest zebrany na człowieku, podczas kąpieli nie osadza się na ściankach, jak w przypadku wanny. Spływa on w przypadku kabiny prysznicowej prosto do odpływu. Dla zapewnienia czystości w kabinie prysznicowej wystarczy jedynie przetrzeć ją wilgotną szmatką – rzadziej stosuje się tutaj środki przeznaczone do pielęgnacji kabin prysznicowych.

Jak widać, kabina prysznicowa ma same zalety – higieniczna, wszędzie się zmieści, a dodatkowo dzięki niej oszczędzamy zużycie wody. Jednakże to preferencje każdego z nas powinny decydować o tym, czy wybierzemy wannę, czy też kabinę prysznicową.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *