lut 29, 2016

Posted by in Lampy | 0 Comments

Jak oświetlić sypialnię?

Jak oświetlić sypialnię?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak oświetlić swoją sypialnię by była naprawdę przyjemnym miejscem do relaksu? Oto kilka naszych praktycznych wskazówek.
W sypialni wypoczywamy, czytamy, śpimy – spędzamy czas po codziennych obowiązkach. Nie zależy nam zatem na tym, aby światło w tym pomieszczeniu było ostre, aby mocno oświetlało wszystkie strefy.
Głównie instalujemy w takim pomieszczeniu delikatne, przygaszone światło, a mocniejsze dopasowujemy wyłącznie w strefach do czytania – tak aby nie męczyć wzroku.

A jednak dobór oświetlenia także w sypialni jest bardzo ważny. Jaka lampa do jakiej części sypialni?
Lampka przy stoliku nocnym – zwykle jest to mała stojąca lampa, którą stawiamy na szafce. Niekiedy funkcję takiej lampki pełni również kinkiet przymocowany do ściany. Ważne, aby pasował kolorystycznie do reszty wyposażenia. Sam klosz może mieć dekoracyjne wykończenie, np. w formie witraża lub migoczących szkiełek. Wówczas promienie światła dobiegające z żarówki będą ciekawie opadały na ściany.

Lampa główna – coraz częściej odchodzimy od zamontowania głównego oświetlenia zawieszonego w centralnej części sufitu. Rolę głównej lampy pełni tutaj oświetlenie zamontowane w suficie podwieszanym lub duża lampa stojąca z większym kloszem. Taki trend podyktowany jest industrialnym wyposażeniem – lampami na długich, miedzianych nogach.

Jeszcze innym rodzajem lamp, a właściwie dekoracyjnego oświetlenia zamontowanego w sypialni będą dekoracyjne lampiony oraz świece. Dzięki takim akcesoriom wpływamy bardzo mocno na odbiór pomieszczenia, sprawiając że tworzy się w nim relaksująca i nieco romantyczna atmosfera.

Dekoracyjne lampiony oraz świece możemy postawić na parapecie, ale możemy również na podłodze. Zarówno jedne jak i drugie dekoracje będą pasowały do właściwie każdego stylu aranżacyjnego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *