paź 20, 2015

Posted by in Lampy, Oświetlenie, Oświetlenie domu, Oświetlenie łazienkowe, Oświetlenie pokoju dziecięcego, Oświetlenie salonu, Porady | 0 Comments

Plafony i półplafony – propozycja nie tylko do łazienki

Plafony i półplafony – propozycja nie tylko do łazienki

Plafon to płaska, dekoracyjna lampa podświetlająca sklepienie. Choć jej nazwa brzmi dla wielu z nas obco, plafony i półplafony nie są żadną nowością. Plafony były stosowane przez architektów socrealistycznych, natomiast współcześnie coraz częściej stają się źródłem światła w naszych domach i mieszkaniach.

Gdzie sprawdzają się plafony?

Plafony i półplafony zazwyczaj montowane są w łazienkach. Plafony doskonale prezentują się na sufitach i ścianach, stanowiąc świetne uzupełnienie niemal każdej aranżacji. Co bardzo istotne, mimo zwykle niewielkich rozmiarów tego rodzaju lampy, zapewniają one bardzo dobrze oświetlenie całego pomieszczenia.

Tradycyjne plafony najczęściej są dostępne w okrągłym lub kwadratowym kształcie. Mleczne szkło w połączeniu z drewnianą obudową to niezastąpiony duet, który sprawdzi się praktycznie w każdej, a zwłaszcza nowocześnie urządzonej łazience.

Wiele twarzy plafonów

Producenci nie zapominają jednak także o miłośnikach aranżacji w stylu klasycznym lub glamour. Niektóre modele plafonów wyróżniają się niebanalnym wykonaniem, przy zastosowaniu ciekawie zdobionego, wzorzystego szkoła. Dzięki temu plafony możemy z powodzeniem wykorzystać nie tylko w łazienkach, ale też salonach czy sypialniach.

W przypadku zastosowania tego modelu w większym pomieszczeniu, pożądane będą szczególnie plafony z więcej niż jednym źródłem światła, które rozmieszczono na prostych, przykładowo czarnych, białych lub metalowych listwach.

Preferującym styl glamour i nie stroniącym od wyrazistych dodatków, zaproponować można także plafony z połyskującymi, wiszącymi zdobieniami, imitującymi kryształy lub inne drogocenne kamienie. Odważniejsi mogą również zdecydować się na plafony w innym niż srebrny, biały lub czarny kolorze. Ciekawym pomysłem będzie zamontowanie lampy wykonanego z metalu, aluminium i kryształu K9.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *