kw. 23, 2014

Posted by in Lampy ścienne, Oświetlenie domu, Porady | 0 Comments

Niecodzienne oświetlenie ścian

Niecodzienne oświetlenie ścian

Płaskie powierzchnie nie muszą być nudne, za sprawą ciekawie generic cialis 5 mg dobranego elementu nawet niezbyt interesująca ściana może być ozdobą każdego mieszkania. Dzisiaj przejrzymy rozwiązania dostępne dla chcących rozświetlić swoje mieszkanie w nietypowy sposób.

Lampy

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem będzie stojąca w pobliżu ściany wolno stojąca lampa. Wybór jest przeogromny, najlepiej zawęzić go poprzez dobranie sposobu rzucania światła. Jeśli chcemy uwypuklić interesujący element dekoracji naściennej, wybierzmy model z otwartą konstrukcją, jeśli na naszej powierzchni brakuje kształtów czy kolorów, zainteresujmy się egzemplarzami, które rzucą nieregularny cień. Zastanówmy się także nad wysokością naszej lampy, najlepiej jeśli źródło światła nie znajdowała się na linii oczu stojących, dlatego szukajmy wersji odrobinę wyższych lub niższych od półtorej metra.

Największą zaletą tego rozwiązania jest mnogość dostępnych kształtów i form, jakie potrafią przyjąć, dlatego możemy naprawdę spełnić swoje fantazje.

Kinkiety i spoty

Montowane bezpośrednie na ścianie, idealnie posłużą do stworzenia ciekawego efektu świetlnego. Zarówno w formie kulistych lub walcowatych kinkietów, jak i rzucających snop spotów, jesteśmy w stanie nadać ścianie dodatkowej głębi. Te pierwsze mogą przybrać naprawdę fantazyjne kształty, z wiszącymi elementami, efektem witrażu, a nawet przywodzącą na myśl kulę dyskotekową. W tym drugim przypadku nie będziemy mieli takiej dowolności, lecz kilka spotów halogenowych ułożonych na listwie może w różnorodny sposób podświetlić i nadać charakteru nawet najnudniejszej ścianie.

oświetlenie ścienne

Inne rozwiązania

Sznur związanych żarówek, biegnący po ścianie napis z neonowej rurki lub całego neonu, a nawet kolorowa jarzeniowa rura. Wszystko to może posłużyć do stworzenia niecodziennej aranżacji każdego mieszkania, pod warunkiem, że nie będziesz zamykać się na pomysły. Umieszczenie źródła światła wewnątrz zawieszonej na ścianie ozdoby, takiej jak doniczka, słoik, butelka czy wazon może nadać unikalnego charakteru. Sprytnie użyta taśma LED będzie nie tylko rozwiązaniem oszczędnym i ekologicznym, ale także pozwoli nam na stworzenie interesujących kształtów.

Aby znaleźć idealne dla siebie rozwiązanie wystarczy udać się do specjalistycznego sklepu lub działu z oświetleniem dowolnego marketu. Kombinacja kąta padania, koloru, intensywności światła oraz cienia może sprawić, że nie będziemy potrzebowali żadnej dodatkowej ozdoby. Pamiętajmy by przed wyborem sporządzić plan, lub chociaż zrobić zdjęcie i mieć otwarty umysł. Kto wie, może niecodzienny kształt taki jak ten: http://www.castorama.pl/katalog-produktow/oswietlenie/lampy-scienne-klinkiety-plafony-spoty/spot-elektro-1-x-40-w.html będzie właśnie tym co odmieni nasze mieszkanie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *