lis 30, 2015

Posted by in Porady | Możliwość komentowania Jakie wybrać rolety? została wyłączona

Jakie wybrać rolety?

Rolety okienne w ostatnich latach stały się doskonałą alternatywą dla firan i zasłon. O ile jeszcze kilka lat temu zostały przyjęte z dosyć dużym dystansem, o tyle w dzisiejszych czasach coraz więcej, zwłaszcza młodych ludzi decyduje się na założenie rolet do swoich okien. Na rynku dostępnych jest wiele modeli rolet, a ich wybór powinien być uzależniony nie tylko od wystroju wnętrza naszego domu czy mieszkania, ale przede wszystkich od funkcjonalności.

Najpopularniejszymi roletami, które można dostać na naszym rynku są rolety zwijane na specjalnych rolkach, których mechanizm opiera się, w zależności od modelu, na sznurku, łańcuszku lub specjalnym pasku. Również w tym obszarze mamy do wyboru jeszcze kilka opcji. Rolety zwijane mogą być zabudowane lub niezabudowane, kasetowe lub po prostu wolnowiszące.Trzeba zauważyć, że najczęściej wybierany jest model rolety wolnowiszącej – jest ona bardzo łatwa w montażu. Konieczne jest zamontowanie na futrynie okiennej rolki i w zasadzie na tym się kończy.

Ponadto rolety tego typu są bardzo tanie. Ich ceny wahają się w zależności od rozmiaru, od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Na rynku dostępna jest szeroka gama kolorystyczna rolet wolnowiszących, co również wpływa na popularność. Należy jednak zauważyć, że zwłaszcza rolety tańsze, których mechanizm opiera się na plastikowych paskach bardzo często ulegają zepsuciu – jeżeli jednak nie przeszkadza nam wymiana rolet co roku, to będą one doskonałym wyborem.

Do innych rodzajów rolet należą między innymi rolety rzymskie, austriackie, plisowane lub ostatnie również zdobywające coraz większą popularność rolety, czyli dzień-noc. Rolety zwijane są najczęściej polecanym wyborem, jednak coraz częściej specjaliści wskazują również na model dzień-noc. Niestety jest to nowe rozwiązanie, w związku z czym rolety te nie są małym wydatkiem. Rolety te wykonane są ze specjalnego materiału, który na zasadzie pasów nachodzi na siebie, dzięki czemu możliwa jest regulacja dopływu światła.

Comments are closed.