lis 5, 2015

Posted by in Lampy, Oświetlenie dekoracyjne | Możliwość komentowania Lampy w stylu industrialnym – efektowny dodatek do aranżacji wnętrz została wyłączona

Lampy w stylu industrialnym – efektowny dodatek do aranżacji wnętrz

Lampy w stylu industrialnym – efektowny dodatek do aranżacji wnętrz

Jednym z najmodniejszych wnętrzarskich trendów ostatnich lat, jest styl industrialny. Przemysłowe meble i dodatki są nie tylko funkcjonale, ale też wspaniale się prezentują. Punkty świetlne w tym stylu można zastosować nie tylko w loftach czy typowo industrialnych wnętrzach. Lampa w takiej stylistyce z pewnością będzie wnętrzarską kropką nad „i”.

Jak wyglądają lampy industrialne?

Styl industrialny narodził się w stanach zjednoczonych i był efektem recesji końca lat ’50. Opuszczone fabryki i przemysłowe pomieszczenia były adaptowane na lokale mieszkalne. Wiele dotychczasowych elementów wyposażenia, znalazło zastosowanie w nowopowstałych loftach. Obecnie styl industrialny to wyjątkowe połączenie elegancji, prostoty oraz surowości użytych materiałów. Jedną z najważniejszych cech tego stylu jest przestrzeń – mieszkania industrialne są rozległe i zazwyczaj wysoko sklepione. Te wysokie i otwarte przestrzenie to idealne miejsce dla dużych lamp o odważnym wzornictwo. Bo takie właśnie są lampy industrialne.

Najczęściej mają formę dużych blaszanych lub miedzianych kloszy, zwisających na długim przewodzie. Często przybierają formę minimalistycznych reflektorów, zaopatrzonych w siatkę chroniącą dla dodatkowego podkreślenia industrialnego charakteru. Powierzchnia kloszy może być celowo postarzana lub wręcz przeciwnie – wykończona na wysoki połysk. Ponadto lampy industrialne charakteryzują się funkcjonalnością – stojące lub biurkowe mają zazwyczaj zginane lub obracane przeguby, dzięki którym można dostosować światło idealnie do swoich potrzeb.

Nie tylko w loftach

Lampy industrialne są naturalnie idealnym dopełnieniem loftowych wnętrz. Równie efektownie będą wyglądać także w nowoczesnych pomieszczeniach. Przykładowo miedziana, postarzana lampa będzie ciekawym przełamaniem bieli skandynawskich aranżacji. Z kolei czarny reflektor o nieskomplikowanej formie i błyszczącej powierzchni można wkomponować nawet do wnętrz glamour. Dobrym miejscem na eksperymenty z lampami industrialnymi są pomieszczenia urządzone w stylu retro oraz shabby chic.

Comments are closed.