gru 30, 2015

Posted by in Oświetlenie, Oświetlenie dekoracyjne, Oświetlenie do ogrodu, Porady | 0 Comments

Jak prawidłowo oświetlić ogród?

Jak prawidłowo oświetlić ogród?

Chcesz, by twój ogród był miejscem nastrojowym i magicznym nie tylko w dzień, ale też po zmroku? Cała tajemnica tkwi w jego odpowiednim oświetleniu. Sprawdź, jakie lampy najlepiej wybrać i w jaki sposób należy oświetlać ogród.

Lampy ogrodowe powinny jednak wyróżniać się zarówno walorami estetycznymi, jak i funkcjonalnymi. Dlaczego? Lampy w ogrodzie ułatwiają poruszanie się po ciemku, ułatwiają dojście do domu, a oświetlając wejście zapewniają bezpieczeństwo.

Jak oświetlić dom?

Lampa obok drzwi oświetla wejście do domu, a także osobę przed nim stojącą. W tym przypadku możemy zdecydować się na lampę stale emitującą światło lub model dwufunkcyjny, który może świecić ciągle lub zostać połączony z czujnikiem ruchu. Jeśli wybierzemy pierwszy wariant, warto zainwestować w energooszczędne żarówki.

Ciekawym rozwiązaniem są również lampy wiszące, jednak siłą rzeczy znajduje on zastosowanie jedynie przy wejściach zadaszonych.

Stylistyka lamp służących do oświetlenia domu jest bardzo zróżnicowana. W ofercie znajdziemy między innymi mocowane do ścian kinkiety lub lampy-latarnie. Są one wykonywane najczęściej z aluminium i stali lub żeliwa. Świetny efekt zapewni nam też lampa ogrodowa miedziana, przy czym ich dostępność jest dość ograniczona.

Jak oświetlić ścieżki, schody i podjazd?

Lampy ogrodowe do ścieżek i alejek powinny być tak skonstruowane, by światło było skierowane do dołu i nie oślepiało.

Boki ścieżek, podjazdy oraz krawędzie stopni schodów można natomiast oświetlić lampami montowanymi w nawierzchni, lekko wypukłymi lub płaskimi. Wzdłuż alejki można także umieścić oprawy z diodami LED.

Jak oświetlić taras?

Do oświetlenia tarasu najlepiej sprawdzają się kinkiety lub niewielkie lampy ogrodowe w kształcie słupków. Alternatywną propozycją mogą być lampy montowane w podłodze lub ścianie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *