kw. 1, 2014

Posted by in Oświetlenie, Oświetlenie domu | 0 Comments

Oświetlamy mieszkanie – kilka praktycznych porad

Oświetlamy mieszkanie – kilka praktycznych porad

Oświetlenie jest naprawdę ważnym elementem urządzania wnętrza mieszkania. Warto więc zaplanować jego instalację z głową, by podczas wieczornego spędzania czasu viagra professional w domu idealnie spełniało ono swoje zadanie.

 

Po pierwsze, montowane oświetlenie musi być przede wszystkim dobrze dopasowane do pomieszczenia i funkcji, jakie ma w nim spełniać. W wyborze nie możemy kierować się wyłącznie wyglądem lamp.

Tak naprawdę najważniejsza jest funkcjonalność, która w dużej mierze wpływa na zadowolenie z pracy światła w budynku.

 

Jak wiadomo, w domu każde pomieszczenie przydaje się do czegoś innego, stąd oświetlenie każdego z nich musi charakteryzować się innymi cechami. Przykładowo w miejscu, gdzie zamierzamy dużo pracować bądź wykonywać inne czynności potrzebujące koncentracji, warto zaopatrzyć się w żarówki świecące jasnym światłem, które nie tylko zapewnią dobre oświetlenie czytanych materiałów, ale również sprzyja skupianiu się.

Z kolei chociażby w sypialni, łagodne źródło światła powinno dobrze budować klimat i relaksować.

 

W dzisiejszych czasach również powszechnie wiadomo, że nie w każdym pomieszczeniu spisuje się typowy żyrandol na suficie. Z pewnością do takich miejsc należy zaliczyć kuchnię, gdzie zdecydowanie warto oprócz wspomnianego sufitowego źródła światła ustawić jeszcze chociażby kilka lamp halogenowych, skierowanych na blat służący do przyrządzania posiłków.

 

Takie oświetlenie z pewnością pozytywnie wpłynie na komfort wykonywania dań. Podobnie zresztą jest z łazienką, w której jedna lampa to często po prostu za mało. Tutaj z kolei warto pomyśleć o mocnych żarówkach oświetlających lustro (co pomaga chociażby w nałożeniu makijażu lub uczesaniu włosów), a także o dużo słabszym świetle, mającym pomóc nam zrelaksować się podczas kąpieli (więcej tutaj).

 

Podsumowując, pomimo tego, że na rynku istnieje mnóstwo kuszących wyglądem lamp, najbardziej należy kierować się nie designem, lecz funkcjonalnością. Dobrze rozplanowane, odpowiednio dobrane oświetlenie potrafi naprawdę bardzo pozytywnie wpłynąć na klimat i przyjemność przebywania w danym pomieszczeniu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *