mar 3, 2014

Posted by in Oświetlenie dekoracyjne | 0 Comments

Giętki neon i pomysły na jego wykorzystanie

Giętki neon i pomysły na jego wykorzystanie

Noc rozświetlona neonowymi znakami to krajobraz który kojarzymy z Las Vegas, ale już teraz za niewielką cenę może być także częścią Twojego domu.

Wystarczy pomysł i chęć do realizacji a zwykłe obiekty mogą nabrać całkowicie nowego charakteru. Poniżej znajdziesz krótkie podsumowanie właściwości giętkiego neonu i pomysłów na jego wykorzystanie.

 

Giętki neon nie jest już nowym materiałem, ale cały czas odkrywa przed nami nowe zastosowania. Jego przewagą nad szklanym odpowiednikiem nie ogranicza się do elastyczności.

Rurkę możemy poprowadzić pod wodą, możemy także przyciąć go do satysfakcjonującej długości.

 

Każdy neon potrzebuje zasilania przetwornikiem, są sprzedawane łącznie w sklepach specjalistycznych.

Długość życia takiego neonu utrzymuje się w okolicach trzystu dni ciągłego działania, potem jego światło jest przyciemnione. W użytku domowym jest to liczba absolutnie wystarczająca, warto więc zapoznać się z tym jak możesz wykorzystać go do upiększenia swojego mieszkania.

neonowe kolory

Ozdoby ścian

Dotychczasowy problem z neonami polegał na konieczności korzystania ze specjalistycznych zakładów. Cóż, to za nami, ponieważ za sprawą kilku rurek możesz stworzyć swoje własne znaki neonowe. Do takiego zadania polecamy zdecydowanie cieńszy, bardziej plastyczny kabel. Może chcesz by w kuchni świecił ci widelec? A może nad Twoim łóżkiem widniało Twoje imię? A może gwiazda nad łazienkowym lustrem? Wszystko to jest dostępne, w wielu kolorach, włącznie z połączeniem kilku odcieni w jednej rurce. Zanim jednak zakupisz giętki neon, zaplanuj swój projekt i upewnij się że wybrana rurka wygnie się w taki sposób jaki sobie zażyczyłeś. Możesz przetestować go „na sucho” ze zwykłym kablem o podobnej giętkości, zobaczysz także jak neon będzie się komponować z resztą pomieszczenia.

ornament z neonu

Obramowanie

Jednym z klasycznych sposobów na użycie światła w dekoracji jest eksponowanie istniejących krzywizn. Neonowe światło podnosi ten koncept do ekstremum, ponieważ teraz jesteś w stanie otoczyć każdy obiekt w swoim domu świetlistą aureolą. Pamiętaj jednak by nie przesadzić, nie chcesz chyba całego mieszkania świecącego jak bożonarodzeniowa choinka. Po neonowe inspiracje sięgnij do neoklasyki, czyli designu zaprezentowanego w filmie „Tron” i „Tron: Dziedzictwo” by nadać pomieszczeniu chłodnego, futurystycznego wymiaru. Możesz także potraktować to jako zabawę, obramowując przedmioty które zwykle nie otrzymują takiego „traktowania”. Szukaj inspiracji w zderzeniu klasyki z nowoczesnością, może to dać naprawdę zaskakujące.

Źródło światła

Giętki neon świeci w pełnym promieniu koła, co możesz wykorzystać do podświetlenia wielu przedmiotów, zwłaszcza jeśli chcesz stworzyć niecodzienną aurę do ich podziwiania. Zwisające i pnące się fragmenty liny mogą służyć za niewielkie lampy, a w połączeniu z kolorowymi szybami stworzą unikatowe efekty wizualne. Pamiętaj – jeśli nie jesteś zadowolony z efektu, zdjęcie lub przesunięcie świateł jest bajecznie łatwe. Jeśli chcesz pójść na całość jesteś w stanie stworzyć w domu niemalże klubową atmosferę, którą wyłączysz po imprezie za pomocą jednego włącznika.

Giętki neon jako narzędzie wystroju domu i źródło światła ma dokładnie tyle zastosowań na ile wpadniesz, więc zachęcamy cię do eksperymentowania i mamy nadzieję że znalazłeś w powyższym tekście kilka inspiracji na początek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *